Základní škola JihMariánské Lázně
Základní škola JIH

Obrovský úspěch ZŠ JIH Mariánské Lázně

Mc Donald´s Cup

Historického úspěchu dosáhli mladí fotbalisté ze ZŠ JIH Mariánské Lázně, kteří postoupili do celostátního finále populárního fotbalového turnaje Mc Donalds Cup.

Historického úspěchu dosáhli mladí fotbalisté ze ZŠ JIH Mariánské Lázně, kteří postoupili do celostátního finále populárního fotbalového turnaje Mc Donalds Cup. Po suverénních vítězstvích v okrskovém i okresním kole postoupili do krajského finále mezi šest nejlepších škol Karlovarského kraje. Turnaj se konal v pondělí, 15. 5. 2023 v Sokolově. I zde pokračovali mariánskolázeňští fotbalisté ve výborných výsledcích. V kategorii starších žáků chlapci bojovali o celkové vítězství až do posledního zápasu, který však po velkém boji prohráli a v konečném pořadí obsadili překrásné 3. místo.

Ještě mnohem úspěšněji si vedli jejich mladší spolužáci, kteří v kategorii mladších žáků porazili všech pět soupeřů a suverénně zvítězili v celém turnaji a postoupili do celostátního finále mezi 16 nejúspěšnějších škol z celé České republiky. Celostátní finále, nazvané Svátek fotbalu, se bude konat ve dnech 29. až 30. května na fotbalovém stadionu prvoligového oddílu 1. FC Slovácko v Uherském Hradišti. ZŠ JIH Mariánské Lázně zde bude v nejmladší kategorii startovat jako jediná škola z Karlovarského kraje.

Týmový úspěch ZŠ JIH Mariánské Lázně v krajském finále v Sokolově podtrhl Max Pilmajer, žák 3.C této školy, který získal individuální ocenění pro nejlepšího střelce celého turnaje. V pěti zápasech nastřílel úctyhodných 11 branek.

Na úspěchu se podíleli:

V mladší kategorii: Max Pilmajer, Dominik Pilmajer, Patrik Pilmajer, Matyáš Klier a Josef Apjár z 3.A, Petr Propper z 3.B, Samuel Šanda z 3.C, František Kara, Ladislav Elbrs a Enzo Tichý z 2.B.

Ve starší kategorii se o 3. místo zasloužili:

Kryštof Hostek a David Michálek z 5.A, Tony Kočárek a Matyáš Sismilich z 5.C, Viktor Kóša, Jan Suchánek, Petr Hipp a Tadeáš Kahún ze 4.A, Matyáš Tauschek a Ondřej Beránek ze 4.B. Na postupu do krajského kola se podíleli i Christián Chlad z 5.A a Vincent Procak ze 4.A.

Mc Donald´s Cup

Ocenění

Mc Donald´s Cup 2

Datum vložení: 19. 5. 2023 15:52
Datum poslední aktualizace: 19. 5. 2023 15:59
Autor: Mgr. Václav Kotoun

Kontakt

Komenského 459, 353 01 Mariánské Lázně

Telefon:
+420 353 612 008,
+420 601 358 238

E-mail:
sekretariat@skolajih.cz

IČO: 47723505
dat. schránka: xhhmm66

Aktuální počasí

dnes, čtvrtek 25. 4. 2024
sněžení 1 °C 0 °C
pátek 26. 4. déšť se sněhem 4/0 °C
sobota 27. 4. slabý déšť 8/0 °C
neděle 28. 4. slabý déšť 11/5 °C

Svátek

Dnes je 25.4.2024

Svátek má Marek

Zítra má svátek Oto

Státní svátky a významné dny na zítřek:

  • Světový den duševního vlastnictví
  • Mezinárodní den vzpomínky na Černobyl

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem.

Pranostika na akt. den

Brambory sázej na svatého Marka - bude jich plná jamka.