Základní škola JihMariánské Lázně
Základní škola JIH

Putování po historických památkách

Putování po historických památkách

Naše třída 5.B se vydala opět na putování po historických památkách naší vlasti.

Naše třída 5.B se vydala opět na putování po historických památkách naší vlasti.Tentokrát jsme navštívili hrad a zámek Bečov nad Teplou. Vzali jsme s sebou i naše spolužáky ze třídy 6.C.
Nejprve jsme si prohlédli zámecké mistnosti a kapli, kde jsme si vyzkoušeli její akustiku a paní průvodkyni jsme zazpívali, za což jsme byli pochváleni. Co by to bylo za prohlídku zámku v Bečově, kdybychom neviděli jednu z jeho nejzajímavějších památek- relikviář sv. Maura, který jsme si nejenom prohlédli, ale získali jsme o něm v pěkném programu mnoho zajímavých informací.
Jaké by to bylo cestování po historických památkách naší vlasti, kdybychom nenavštívili památky pražské. Na závěr našeho putování vedla naše cesta do hlavního města Prahy.
Prohlédli jsme si ty nejvýznamnější. Navštívili jsme Václavské náměstí se sochou sv. Václava, Prašnou bránu a poté jsme se vydali na Staroměstské náměstí, kde jsme viděli Staroměstskou radnici, památník mistra Jana Husa, Týnský chrám a dům U Kamenného zvonu. Dále naše kroky vedli přes Karlův most na Pražský hrad. Tady, u světově známé památky, jsme naše putování ukončili.
Během naší cesty po historických památkách jsme jich několik viděli a rozšíríli jsme si jejich prostřednictvím poznání o naší bohaté historii. Ani onemocnění Covid, které nás nepříjemně překvapilo v 1. a 2. třídě, nás nezastavilo.
Dnes už víme, že platí heslo " Historie Magistra Vitae"-
"Historie je učitelkou života"

Datum vložení: 19. 6. 2024 11:02
Datum poslední aktualizace: 19. 6. 2024 11:06
Autor: Mgr. Naděžda Kůtová

Kontakt

Komenského 459, 353 01 Mariánské Lázně

Telefon:
+420 353 612 008,
+420 601 358 238

E-mail:
sekretariat@skolajih.cz

IČO: 47723505
dat. schránka: xhhmm66

Aktuální počasí

dnes, neděle 14. 7. 2024
slabý déšť 24 °C 11 °C
pondělí 15. 7. jasno 27/13 °C
úterý 16. 7. déšť 24/15 °C
středa 17. 7. oblačno 25/12 °C

Svátek

Dnes je 14.7.2024

Svátek má Karolína

Státní svátky a významné dny na dnešek:

  • Mezinárodní koupací den
  • Mezinárodní den alternativ ke spalovnám

Zítra má svátek Jindřich

Státní svátky a významné dny na zítřek:

  • Den gumových medvídků

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

V červenci do košile rozdělej se a v prosinci po uši oděj se!