Základní škola JihMariánské Lázně
Základní škola JIH

Recyklace vědomostí o recyklaci v praxi

V pondělí 13.9. vyrazila 4.A v doprovodu členů ekotýmu do Černošína, kam míří většina odpadů z Mariánských Lázní. Celkem početné skupiny se ochotně ujal pan Pacola, který nám nejdříve teoreticky a následně i prakticky zrecykloval vědomosti o odpadech.

V teoretické části jsme se dozvěděli mimo jiné, co lze vyrobit z recyklovaných plastů – jako např. plotové plaňky, silniční retardéry či plastové palety. V praktické ukázce jsme na vlastní oči i nos zažili, co se děje s odpady, které sem dovezou popelářská auta. Ne každý ví, že na skládce končí jen malá část odpadu a že většina je prodávána jako surovina pro recyklaci nebo do spalovny odpadů, správně ZEVO = zařízení pro energetické využití odpadu. Při prohlídce třídící haly se nám hodily roušky a respirátory, které jsme využili i jinak než proti Covidu – a to na utlumení nevábných vůní z plastových lahví, plechovek, folií apod. Exkurze byla plná zajímavostí a každý si jistě našel pro sebe nějakou novou informaci. Obdivujeme pracovníky třídírny za jejich práci a děkujeme společnosti Asekol a městu Mariánské Lázně za finanční podporu naší exkurze v podobě zajištění autobusu.

(P. Knížák)

 

Datum vložení: 15. 9. 2021 14:37
Datum poslední aktualizace: 15. 9. 2021 14:44
Autor: Ing. et Mgr. Pavel Knížák

Kontakt

Komenského 459, 353 01 Mariánské Lázně

Telefon:
+420 353 612 008,
+420 601 358 238

E-mail:
sekretariat@skolajih.cz

IČO: 47723505
dat. schránka: xhhmm66

Aktuální počasí

dnes, čtvrtek 19. 5. 2022
slabý déšť 24 °C 8 °C
pátek 20. 5. slabý déšť 25/14 °C
sobota 21. 5. slabý déšť 19/9 °C

Svátek

Dnes je 19.5.2022

Svátek má Ivo

Zítra má svátek Zbyšek

Státní svátky a významné dny na zítřek:

  • Mezinárodní den stepu

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem, máj - polezem na kraj.

Pranostika na akt. den

Přišel Petr Celestýn - mohou se již okurky sadit ven.