Základní škola JihMariánské Lázně
Základní škola JIH

ŠKOLNÍ VÝLET a další informace

Další informace

Vážení rodiče,
ŠKOLNÍ VÝLET se uskuteční ve ČTVRTEK 24.6. - MUZEUM ML, GEOLOGICKÝ PARK, ROZHLEDNA HAMELIKA, CUKRÁRNA, ev. další dle času,
S SEBOU - vhodné pohodlné oblečení dle počasí, turistickou obuv, 2 lahve s pitím, svačina, pytlík na odpadky a KAPESNÉ DLE VAŠEHO UVÁŽENÍ DO CUKRÁRNY NA ZRZLINU, NA OPLATKY, PITÍ APOD., (prosím alespoň 100 Kč), VSTUPNÉ DO MUZEA ZAPLATÍM ZE ZBYTKU TF ZE 4.TŘ., NIC NA VÝLET NEVYBÍRÁM.
SRAZ V 7.50 ve třídě, (mám u třídy na chodbě ranní dohled) - děti si dojdou na WC a vyrážíme,
NÁVRAT MEZI 14. A 15.h, OBĚD už je ODHLÁŠEN, u dojíždějících prosím, zda by je rodiče vyzvedli, pokud jim ujede autobus, neodhadnu přesně čas, máme program v muzeu + film, nevím, jak se zdržíme v cukrárně. Pokud nechcete dát s sebou dětem mobil, dojíždějícím rodičům mohu zavolat před koncem výletu.

KLASIFIKACE - velmi jsem přihlédla k nelehkému školnímu roku pro nás všechny, kromě 2 dětí, které to nepotřebovaly, jsem všem ostatním dětem v jednom či více předmětech nadhodnotila známky. Nad závěrečnou klasifikací jsem se dlouho rozmýšlela, děti měly mnoho možností a opakovaných šancí si opravit známky a ukázat, jak učivo ovládají. Známka by měla hodnotit celkovou práci žáka po všech stránkách za celé pololetí, samozřejmě především vědomosti a dovednosti, není však pouhým aritmetickým průměrem. Výchovy jsem hodnotila pouze za snahu a splnění, VL a PŘ velmi mírně, známky z ČJ a M nejvíce odpovídají, i tady jsem však u mnohých žáků přihlédla k lepšímu hodnocení. V 5. třídě už nebudu umožňovat dětem tolik opakovaných šancí k opravě nepovedených známek a budou muset spolehlivěji prokázat zvládnutí učiva, aby se připravily na přísnější systém výuky a hodnocení na 2. stupni ZŠ.

VŠECHNY UČEBNICE A MAPY ODEVZDÁVÁME VE STŘEDU 23.6., pomozte je, prosím, dát dětem do pořádku. Jsou to učebnice ČJ, Čítanka, AJ, M, 2x VL - Dějiny a ČR + mapy, PŘ, HV.

Všem rodičům velice děkuji za včasné zaslání peněz na PS, sešity a početníky do 5. třídy, pouze 5 rodičů prosím o včasné zaplacení druhé poloviny 500 Kč první týden v září. Mnohým rodičům děkuji za výbornou spolupráci. Přeji Vám a hlavně dětem krásné léto, ať si odpočinou od učení, (a ode mě), jen by bylo dobré občas procvičovat násobilku, nechat děti číst cokoli nahlas. Velice by se dětem hodilo do 5. třídy, kdyby se v klidu postupně učily zpaměti hlavní města všech evropských států, což budou do 5. třídy potřebovat a mnohým dělá potíže se je spolehlivě naučit za krátkou dobu.

Přeji Vám všem pohodové léto a pevné zdraví.
Vaše tř. uč. M. Bledá

Datum vložení: 16. 6. 2021 0:00
Datum poslední aktualizace: 30. 6. 2021 17:40
Autor:

Kontakt

Komenského 459, 353 01 Mariánské Lázně

Telefon:
+420 353 612 008,
+420 601 358 238

E-mail:
sekretariat@skolajih.cz

IČO: 47723505
dat. schránka: xhhmm66

Aktuální počasí

dnes, úterý 21. 9. 2021
oblačno 14 °C 4 °C
středa 22. 9. zataženo 13/6 °C
čtvrtek 23. 9. polojasno 16/6 °C
pátek 24. 9. zataženo 16/9 °C

Svátek

Dnes je 21.9.2021

Svátek má Matouš

Státní svátky a významné dny na dnešek:

  • Mezinárodní den míru
  • Mezinárodní den Alzheimerovy choroby

Zítra má svátek Darina

Státní svátky a významné dny na zítřek:

  • Evropský den bez aut

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Po teplém září zle se říjen tváří.

Pranostika na akt. den

O svatém Matouši vlaštovka nás opouští.