Základní škola JihMariánské Lázně
Základní škola JIH

Den Země

5. A

22. dubna si každoročně připomínáme Den Země, tak se třída 5.A rozhodla alespoň malým dílem přispět sbíráním odpadů a úklidem parků a okolí města.

22. dubna si každoročně připomínáme Den Země, tak se třída 5.A rozhodla alespoň malým dílem přispět sbíráním odpadů a úklidem parků a okolí města. Ochotní rodiče žáků nám připravili velké pevné pytle na odpad a nakoupili krabice gumových rukavic, někteří žáci si přinesli i pevné pracovní rukavice ke sbírání střepů. Vysbírali jsme park před naší a hotelovou školou, parky u malé kolonády, u malého nádraží ML město, stráně u tratě na Teplou, dále park u obchodního střediska Dyleň, u Vory, dostali jsme se až k oddechovému parku za městem, pak už jsme se po 4 hodinách úklidu museli vrátit do školy. Děti naplnily 5 největších modrých odpadních pytlů, dále chlapci navršili ke sběrnému místu nalezené staré koberce a části vnitřků aut. P. Křížová z odboru životního prostředí s p. Javůrkem z Technických služeb ML nám zajistili odvoz nasbíraného odpadu, žáci měli radost z dobře odvedené práce.
Na dětském hřišti u nádraží zastávka město děti objevily odrostlé mládě puštíka, které nebylo schopné odletět, proto jsme opět zavolali na Odbor ŽP. Ti kontaktovali záchrannou stanici, kteří pro puštíka přijeli, vysadili jej do koruny stromu a posléze se mu podařilo odletět, jak nás telefonicky informovali, což děti velmi potěšilo.

Datum vložení: 6. 5. 2022 13:50
Datum poslední aktualizace: 6. 5. 2022 13:57
Autor: Mgr. Miroslava Bledá

Kontakt

Komenského 459, 353 01 Mariánské Lázně

Telefon:
+420 353 612 008,
+420 601 358 238

E-mail:
sekretariat@skolajih.cz

IČO: 47723505
dat. schránka: xhhmm66

Aktuální počasí

dnes, pátek 9. 6. 2023
oblačno 21 °C 13 °C
sobota 10. 6. slabý déšť 21/12 °C
neděle 11. 6. slabý déšť 20/11 °C

Svátek

Dnes je 9.6.2023

Svátek má Stanislava

Zítra má svátek Gita

Státní svátky a významné dny na zítřek:

  • Vyhlazení obce Lidice

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Co v červnu nedá do klasu, červenec nažene v času.

Pranostika na akt. den

Na Boží tělo nastane-li jasný čas, znamená to bezpečný kvas.