Základní škola JihMariánské Lázně
Základní škola JIH

Den Země

5. A

22. dubna si každoročně připomínáme Den Země, tak se třída 5.A rozhodla alespoň malým dílem přispět sbíráním odpadů a úklidem parků a okolí města.

22. dubna si každoročně připomínáme Den Země, tak se třída 5.A rozhodla alespoň malým dílem přispět sbíráním odpadů a úklidem parků a okolí města. Ochotní rodiče žáků nám připravili velké pevné pytle na odpad a nakoupili krabice gumových rukavic, někteří žáci si přinesli i pevné pracovní rukavice ke sbírání střepů. Vysbírali jsme park před naší a hotelovou školou, parky u malé kolonády, u malého nádraží ML město, stráně u tratě na Teplou, dále park u obchodního střediska Dyleň, u Vory, dostali jsme se až k oddechovému parku za městem, pak už jsme se po 4 hodinách úklidu museli vrátit do školy. Děti naplnily 5 největších modrých odpadních pytlů, dále chlapci navršili ke sběrnému místu nalezené staré koberce a části vnitřků aut. P. Křížová z odboru životního prostředí s p. Javůrkem z Technických služeb ML nám zajistili odvoz nasbíraného odpadu, žáci měli radost z dobře odvedené práce.
Na dětském hřišti u nádraží zastávka město děti objevily odrostlé mládě puštíka, které nebylo schopné odletět, proto jsme opět zavolali na Odbor ŽP. Ti kontaktovali záchrannou stanici, kteří pro puštíka přijeli, vysadili jej do koruny stromu a posléze se mu podařilo odletět, jak nás telefonicky informovali, což děti velmi potěšilo.

Datum vložení: 6. 5. 2022 13:50
Datum poslední aktualizace: 6. 5. 2022 13:57
Autor: Mgr. Miroslava Bledá

Kontakt

Komenského 459, 353 01 Mariánské Lázně

Telefon:
+420 353 612 008,
+420 601 358 238

E-mail:
sekretariat@skolajih.cz

IČO: 47723505
dat. schránka: xhhmm66

Aktuální počasí

dnes, pátek 24. 5. 2024
slabý déšť 17 °C 10 °C
sobota 25. 5. slabý déšť 11/11 °C
neděle 26. 5. slabý déšť 18/10 °C
pondělí 27. 5. slabý déšť 21/10 °C

Svátek

Dnes je 24.5.2024

Svátek má Jana

Státní svátky a významné dny na dnešek:

  • Evropský den národních parků

Zítra má svátek Viola

Státní svátky a významné dny na zítřek:

  • Den Afriky
  • Mezinárodní den pohřešovaných dětí

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Bujný květ - plný úl.

Pranostika na akt. den

Suchý květen - suchý rok.